در حال بارگذاری ...
 • سومین دوره جشنواره سراسری تئاتر فجر توسط مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیری طاها عبدخدایی از 13 تا 22 بهمن 1363 در شهر تهران و در سالن‌ اصلی و چهارسو مجموعه تئاتر شهر، تالار محراب، تالار وحدت و تالار هنر برگزار شد.

   

  در دوره سوم این جشنواره 8 اثر در بخش مسابقه، 3 اثر در بخش مهمان و 4 اثر در بخش ویژه شرکت داشته‌اند؛ 3 اثر از مشهد و از شهرهای باختران، اراک، ارومیه، مسجد سلیمان، گرگان، همدان، اصفهان، اردبیل، تنکابن، زنجان و تهران هر کدام یک نمایش. همچنین نمایش خیط ام کریم کار خواهران مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق از عراق و به زبان عربی در این دوره جشنواره شرکت کرد.

   

  در این دوره ویژه‌نامه نمایش(نشریه سومین جشنواره سراسری تئاتر فجر) به چاپ رسیده است. طراحی پوستر این دوره از جشنواره بر عهده مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

   

  در این دوره نقد و بررسی نمایش‌های خلیل طلایه‌دار درون مرز، صبح قریب، غبار آخر شد و نبرد خطین برگزار شد. سومین دوره جشنواره میزبان یک نشست تخصصی بوده است.

   

  آثار این دوره در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری مرد، بازیگری زن، بازیگری کودک و نوجوان، طراحی صحنه، موسیقی، مقوله جنگ و بلاها و آفت‌های اجتماعی به رقابت پرداخته‌اند. قابل ذکر است که در این دوره جشنواره داوری بخش نمایشنامه‌نویسی، براساس نمایشنامه‌های اجراشده در جشنواره صورت گرفته است.