در حال بارگذاری ...
  • یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر توسط مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیری حسین جعفری از 17 تا 23 بهمن 1371 در تهران و به صورت غیر رقابتی برگزار شد. سالن اصلی و چهارسو مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، فرهنگسرای بهمن، تالار محراب، تالار مولوی، تالار وحدت و تالار هنر در بخش صحنه‌ای، تکیه مصطفوی در بخش تعزیه، پارس، دماوند، قلهک، کسری، گلریز، مجموعه فرهنگی ولی‌عصر و نصر بخش نمایشهای کمدی(جنبی)، آسایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی، کارخانه‌ها، مدارس و مهدکودک‌ها در بخش بازی‌های نمایشی، سالن‌ها و اماکن مختلف در بخش نمایش‌های آئینی سنتی و قهوه‌خانه پاتوق، قهوه‌خانه حاج ‌جواد، قهوه‌خانه شهبازی در بخش نقالی، پرده‌خوانی و شاهنامه‌خوانی میزبان این دوره از جشنواره بوده‌اند.

     

    طراح پوستر این دوره از جشنواره علی وزیریان  بوده است. در این دوره 17 اثر در بخش بزرگسالان، 9 اثر در بخش کودک و نوجوان، 7 اثر در بخش کمدی، 7 اثر در بخش تعزیه، 5 اثر در بخش جنبی و 3 اثر در بخش نقالی جشنواره شرکت داشته‌اند. 22 اثر از تهران، 3 اثر از مشهد، 2 اثر از شیراز، 2 اثر از آمل، 2 اثر از قزوین و از گرگان، بوشهر، یاسوج، دزفول، قم، همدان، ساری، اهواز و زنجان هر کدام با یک اثر در جشنواره حضور داشته‌اند.

     

    این دوره از جشنواره دارای ویژه‌نامه‌ای برای معرفی برنامه‌های یازدهمین دوره به کوشش لاله تقیان و 4 جلد کتاب از انتشارات یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر فجر بوده است. در دوره یازدهم سمینار پژوهشی تعزیه در تئاتر شهر و با 14 عنوان برگزار شده است.